НОВИНИ

"Аль-Каїда" захопила три міста на півдні Ємену

В Ємені відбувся наступ ісламістів після спецоперації американських військ, в результаті якої загинули як члени "Аль-Каїди", так і цивільні.

В Ємені цього тижня бойовики терористичного угруповання "Аль-Каїда" захопили три міста у провінції Аб'ян, що знаходиться на півдні країни. Про це повідомили представники в силових органах Ємену, а також джерела серед місцевих жителів.

Наступ ісламістів на міста Лодер, Шурка та Ахвар розпочався після того, як 30 січня адміністрація Сполучених Штатів Америки оголосила про "успіх" проведеної напередодні, 29 січня, операції своєї армії в Ємені, в результаті якої загинули мирні жителі, а також один військовослужбовець США.

Бойовики "Аль-Каїди" встановили навколо захоплених міст блокпости, а також підірвали дві будівлі, у яких раніше розміщувалися служби безпеки урядової адміністрації. Провінція Аб'ян раніше довгий час контролювалася "Аль-Каїдою", ісламістів вдалося витіснити з основних міст провінції лише у результаті масштабного наступу за підтримки коаліції на чолі з Саудівською Аравією.

Зазначається, що успіху ісламістів сприяв відхід з міст Лодера та Шурки урядових військ, які були невдоволені затримкою у виплаті їм зарплатні, а також недостатнім забезпеченням зброєю для протистояння бойовикам "Аль-Каїди".

Крім того, місцеві жителі висловлюють занепокоєння, що ісламісти можуть продовжити свій наступ на адміністративний центр провінції Аб'ян Зинджибар, який розташований лише на відстані 50 кілометрів від Адена, де нині перебуває уряд Ємену.

Як повідомлялося, за оцінками ООН, близько 10 тисяч людей, серед яких 3800 цивільних, загинули внаслідок збройного конфлікту в Ємені.

Нагадаємо, конфлікт у Ємені триває з вересня 2014 року, країна поділена між шиїтами-хуситами, яких підтримує Іран, адміністрацією Хаді та терористичним угрупованням "Аль-Каїда на Аравійському півострові".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.