НОВИНИ

Україна відновить програму створення нового українського корвета для ВМС

За даними заступника міністра оборони, в 2017 році фінансування програми "корвет" має скласти понад 1 млрд грн.

Україна відновлює державну цільову оборонну програму зі створення нового українського корвета для Військово-морських сил, реалізовану з 2009 року в кооперації із західними постачальниками озброєнь. Про це повідомив в ході 6-й міжнародній конференції "Управління в секторі безпеки: виробництво, продаж і закупівля озброєнь" заступник міністра оборони України Ігор Павловський.

За даними заступника міністра, в 2017 році фінансування програми "корвет" має скласти понад 1 млрд грн.

Як повідомив Павловський, зараз військове відомство веде переговори з суднопромом з перевідступлення укладеного в 2009 році з Чорноморським суднобудівним заводом (ЧСЗ, Миколаїв) контракту на будівництво корвета.

"Уже є чотири компанії, які хочуть будувати (корвет)", - сказав він, виділивши в числі претендентів КП "Дослідно-проектний центр кораблебудування" (Миколаїв).

Заступник міністра розповів, що новий український корвет призначений для виконання завдань в операційній зоні Чорного і Середземного морів.

Як повідомлялося, в рамках укладеного у 2009 році з Міноборони контракту в 2012 році на потужностях ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод" (ЧСЗ, Миколаїв) розпочалося будівництво першого українського корвета "Володимир Великий". Передача головного корабля замовнику планувалася на 2016 рік. До 2021 року планувалося побудувати чотири корвети. Обсяг фінансування затвердженої в листопаді 2011 року держпрограми "корвет" до 2021 року становив 16,2 млрд грн. Через неритмічність фінансування програми, а також у зв'язку з новою політичною ситуацією в країні, в останні роки її реалізація була фактично заморожена.

Нагадаємо, в грудні на київському заводі розпочали будівництво двох десантно-штурмових катерів типу "Кентавр".