НОВИНИ

Андрій Парубій: Позачергові вибори використовують як елемент дестабілізації

Путін хоче, щоб у результаті перевиборів в Україні утворилася така умовна «коаліція національної єдності», яка скаже: «Треба зшивати країну, а для цього — відмовитись від НАТО, ЄС і оголосити її нейтральною».

Позачергові парламентські вибори в Україні використовують як елемент дестабілізації та зміни системи влади на лояльнішу до Владіміра Путіна. Про це в інтерв’ю Тижню розповів голова Верховної ради Андрій Парубій.

«Позачергові вибори в Україні використовують як елемент дестабілізації. І прикладів тут багато. Як-от Молдова. Там була подібна ситуація, коли багато років точилася боротьба між проросійськими і проєвропейськими силами. Нарешті останні взяли хоч невелику, але більшість, і тут-таки почалися скандали, мітинги, прозвучала вимога стосовно дострокових виборів. Причому двоє із трьох лідерів молдовської опозиції не приховуючи їхали в Кремль і звітували там. Унаслідок дочасних перегонів — криза, зупинка траншу МВФ, а відтак президентські вибори, в яких переміг кандидат, що не приховує симпатій до РФ», — сказав він.

Парубій зауважив, що варто розуміти, що Путіну не потрібен шматочок Донецької чи Луганської області, який є сьогодні; плани Росії, як і 100 років тому, — контроль над усією Україною.

«Він уже бачить, що зброєю цього добитися важче, ніж століття тому, й запускає інші механізми дестабілізації та зміни системи влади в Україні на лояльнішу до нього. Щоб у результаті перевиборів утворилася така умовна «коаліція національної єдності», яка скаже: «Треба зшивати країну, а для цього — відмовитись від НАТО, ЄС і оголосити її нейтральною. Мовляв, інших способів об’єднати Україну немає». Мені видно, який існує план. Я вже не кажу про довідки, які маю змогу читати. Як на мене, недопущення цієї концепції — це як недопущення більшовицьких бунтів у Києві 100 років тому», — пояснив голова ВР.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.