НОВИНИ

Україна направила ноту протесту через зазіхання РПЦ на українську пам’ятку ЮНЕСКО

МЗС України пригрозило РФ міжнародно-правовою відповідальністю.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест МЗС Росії у зв’язку із зазіханнями Російської православної церкви на український об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора». Про це повідомляє прес-служба МЗС України 31 січня.

«У зв’язку з анонсованими намірами Кримської і Сімферопольської єпархії РПЦ перебрати у церковну власність частину споруд українського об’єкта «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора», МЗС України надіслало ноту протесту МЗС РФ», - зазначила у заяві прес-служба.

Зокрема, в МЗС України наголосили, що, перебуваючи у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вказана пам’ятка потребує особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 року, стороною якої є Російська Федерація.

Окрім того, відомство підкреслило, що будь-яке втручання у цілісність об’єктів культурної спадщини, що перебувають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, розцінюватимуться українською стороною як порушення Росією своїх обов’язків як держави-окупанта з покладенням на неї за такі дії міжнародно-правової відповідальності.

Нагадаємо, Кримська єпархія Російської православної церкви (РПЦ) 23 січня  висунула претензії на заповідник «Херсонес Таврійський». За словами протоієрея Сергій Халюти, єпархія готує відповідні документи.

Довідка. Заповідник «Херсонес Таврійський» входить до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Після незаконної анексії Криму Росією у 2014 році організація не проводить моніторинг збереження цінностей музею-заповідника. У ЮНЕСКО відмовились визнавати музей російським.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.