НОВИНИ

  ▪   Роман Кошмал

У зоні АТО від початку 2017 року загинули 13 військових

Найбільше втрат українська армія зазнала 30 січня під Авдіївкою.

Від початку січня 2017 року під час бойових дій на сході України загинули 13 військовослужбовців, поранень зазнали 85 захисників. Про це свідчать щоденні дані Інформаційно-аналітичного центру нацбезпеки, які зібрав Тиждень.

1 січня. Головною "гарячою точкою" було Водяне. У перший день нового року поранень зазнав один військовослужбовець у Зайцевому.

2 січня. Противник тричі обстріляв наші позиції у Станиці Луганській, у Троїцькому, Зайцевому, Верхньоторецькому, Авдіївці та на ділянці фронту Павлопіль – Широкине. Внаслідок бойових дій четверо воїнів отримали поранення.

3 січня. Порушення перемир’я зафіксовані в районі Новоолександрівки і Станиці Луганської, на Світлодарській дузі, в районі Водяного та Широкиного. Загиблих і поранених серед військовослужбовців немає.

4 січня. Бойовики не припиняли застосовувати заборонені Мінськими домовленостями міномети на Світлодарській дузі, під Горлівкою, у Авдіївській промзоні та в районі Донецького летовища. Двоє захисників отримали поранення.

5 січня. Основні бойові дії велися на ділянці фронту Новозванівка – Троїцьке. Режим тиші ворог порушував у Станиці Луганській, на Світлодарській дузі, Крутій Балці. На Маріупольському бойові дії у повному обсязі перемістилися на південь напрямку – лінія фронту Павлопіль – Гнутове – Талаківка – Лебединське – Водяне – Широкине. Жоден український військовослужбовець не загинув, один  отримав поранення в результаті обстрілів наших позицій на Світлодарській дузі.

6 січня. Бойовики випустили 50 артснарядів по українським позиціям біля села Троїцьке. Порушення режиму припинення вогню поблизу Новотошківки в районах Авдіївки Красногоровки та Мар’їнки. Один отримав поранення в районі Новозванівки.

7 січня. На Різдво найбільша активність бандформувань минулої доби простежувалася поблизу Кримського, в районі Новотошківського, Авдіївської  промзони та на підступах до Донецького аеропорту.  За добу внаслідок бойових дій жоден український військовий не загинув, двоє захисників отримали поранення під час гранатометних обстрілів наших позицій поблизу Новотошківського.

8 січня. Головні протистояння відбулися в районі Донецького аеропорту, на Світлодарській Дузі та на Горлівському периметрі. У двох «гарячих точках» – троє воїнів були поранені біля Троїцького під час ворожого мінометного обстрілу, і ще троє – внаслідок провокацій поблизу Кримського. Загиблих немає.

9 січня. Ділянки бойової активності ворога – традиційні: Світлодарська дуга, північні околиці Горлівки та Авдіївська промзона. Ділянка фронту від Павлополя до Широкиного. П’ятеро наших захисників отримали поранення, жоден український військовослужбовець не загинув.

10 січня. Найбільше обстрілів було у Попаснянському районі, Зайцевому  Авдіївці та селі Славне під Маріуполем. Внаслідок бойових дій один український військовослужбовець загинув, троє отримали поранення.

11 січня. Основні протистояння тривали на Світлодарській дузі, периметрі Горлівки, у Авдіївці та в районі Донецького аеропорту, у Мар’їнському районі та у Попаснянському. Загинув один військовослужбовець, ще троє отримали поранення.

12 січня. Обстріли відбулися по всій лінії фронту, за виключенням Бахмутської траси. Загинув один український військовослужбовець, п'ятеро отримали поранення.

13 січня. Основні бойові дії на велися у Попаснянському районі з епіцентром у Новозванівці. Постійно під обстрілом перебувала Авдіївська промзона та райони поблизу Зайцевого. Жоден український  військовослужбовець не загинув, троє отримали поранення у районі Попасної.

14 січня. Бойові дії велися по всьому фронту, за винятком Донецького аеропорту. Загиблих у лавах українських військ немає, один військовослужбовець отримав поранення у Зайцевому внаслідок ворожого обстрілу.

15 січня. Бойові дії вібдувалися по всьому фронту, за винятком Донецького аеропорту. В Зайцевому та Авдіївці відбулася серія довготривалих перестрілок . Основні бойові дії велися на ділянці фронту Павлопіль – Широкине. Один український військовослужбовець загинув, троє отримали поранення.

16 січня. Бойовики порушили режим тиші по всій лінії зіткнення. Основними «гарячими точками були Красногорівка, Мар’їнка, Павлопіль, Гнутове, Широкине. Загиблих у лавах українських військ немає, один військовослужбовець отримав поранення.

17 січня. Кілька ворожих обстрілів відбулося на Світлодарській дузі, в Зайцевому, Опитному, у Мар’їнському районі та на приморських рубежах. Двоє військових отримали поранення, загиблих немає.

18 січня. Майже всі ворожі обстріли припали на Станично-Луганський та Попаснянський райони. Основні "гарячі точки" на Маріупольському напрямку:  Красногорівка, Мар’їнка, Водяне, Широкине. Внаслідок бойових дій загиблих і поранених у лавах українських військ не було.

19 січня. Основні "гарячі точки" були на світлодарській дузі, в Зайцевому, Авдіївці, в Донецькому аеропорту, а також біля Азовського моря. Двоє військових отримали поранення, загиблих немає.

20 січня. Бойовики значно зменшили кількість обстрілів по всій лінії зіткнення. Ворог був активним виключно на крайньому півдні – у Гнутовому, Водяному та Широкиному. Загиблих та поранених у лавах українських військ немає.

21 січня. Обстріли бойовиків були зафіксовані в Станиці Луганській, в Зайцевому, Авдіївці, Гнутовому. Один український військовослужбовець загинув, поранених немає.

22 січня. Бойові дії вчора велися у Попаснянському районі, поблизу Станиці Луганської та у Троїцькому. Крім того, ворог знову змістив свою бойову активність на приморські рубежі – Водяне – Лебединське – Широкине. Загиблих  і поранених українських військових немає.

23 січня. Обстрілів зазнала  Станиця Луганська, Піски, Луганське, Зайцево,  Новгородське, Широкине. Чотири військовослужбовці отримали поранення, загиблих немає.

24 січня. Бойовики почали активно обстрілювати наші позиції в авдіївській промзоні, у районі Донецького аеропорту,  у Красногорівці, також обстрілу зазнало Троїцьке. Двоє військовослужбовців отримали поранення.

25 січня. Найскладніша обстановка – в авдіївській промзоні. Бойові дії велися у Попаснянському районі, на ділянці фронту Павлопіль-Широкине. Один військовий отримав поранення.

26 січня. Противник був активним у всіх ключових районах протистояння, за виключенням Донецького аеропорту. Найважча обстановка зберігалася у Авдіївці. Троє військових отримали поранення.

27 січня. Найскладніша ситуація склалася в авдіївській промзоні, на ділянках фронту Красногорівка – Мар’їнка та Павлопіль – Широкине, в Новоайдарському та Попаснянському районі. Двоє українських військових загинуло.

28 січня. Розширилася географія бойових дій противника. Знову неспокійно було на Світлодарській дузі, в районі Донецького летовища, поблизу Бахмутської траси, на ділянці фронту Красногорівка – Мар’їнка, Павлопіль-Широкине. Троє військових зазнали поранень.

29 січня. Противник спробував взяти штурмом авдіївську промзону. Крім того обстрілів зазнало Кримське, Новотроїцьке, Докучаєвськ, Павлопіль, Гнутове, Талаківка, Лебединське, Широкине. На цих рубежах загинув один військовослужбовець, ще двоє померли від важких поранень. Один військовий зазнав поранень.

30 січня. Найнапруженіша ситуація на Донецькому напрямку в районі Авдіївки.Також бойовики обстрілювали Зайцеве, Троїцьке, Кам’янку, Новотроїцьке Луганське, Невельське, Опитне, Піски, Талаківку. Внаслідок бойових дій троє українських військовослужбовців загинули, 24 – отримали поранення і травми. Зокрема, двоє воїнів загинули в Авдіївці, один в Опитному. По одному військовослужбовцю отримали поранення в Новозванівці, Луганському, Верхньоторецькому, Невельському. Решта – в Авдіївці.

Як повідомлялося, станом на 31 січня найскладнішою ситуація у зоні АТО залишається на Донецькому напрямку.

За даними штабу АТО, за добу 30 січня терористи 71 раз обстріляли позиції українських військових. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.