НОВИНИ

Deutsche Bank оштрафували за нелегальну схему виведення коштів з РФ

Гроші були виведені за допомогою "дзеркальних" угод.

Найбільший німецький банк Deutsche Bank заплатить штраф у розмірі 630 млн доларів за нелегальну схему виведення 10 млрд доларів з Росії.

Фінансова установа погодилася виплатити 425 млн доларів за угодою, укладеною з департаментом фінансових послуг Нью-Йорка. Ще 204 млн доларів банк заплатить Управлінню з фінансового регулювання і нагляду Великої Британії (FCA).

У повідомленні нью-йоркського регулятора йдеться, що 10 млрд були нелегально виведені з Росії за допомогою "дзеркальних" угод, які укладалися через московський, лондонський і нью-йоркський офіси банку.

Американський і британський фінансові регулятори з'ясували, що "дзеркальні" транзакції здійснювалися в Deutsche Bank з 2011 по 2015 роки.

Під час таких угод клієнти московського відділення банку розміщували замовлення на покупку акцій російських компаній в рублях. Після цього - часто в той же день - пов'язані з покупцем компанії продавали ті ж акції за тією ж ціною в Лондоні. Продавець, як правило, був зареєстрований в офшорі і платив доларами.

У цю схему було залучено близько 12 компаній. Жодна з угод не має ознак економічної доцільності, йдеться в повідомленні департаменту фінансових послуг Нью-Йорка.

Влада США вважає, що у Deutsche Bank було "багато можливостей" виявити і припинити нелегальну схему, проте керівництво банку цими можливостями не скористалася.

Нагадаємо, США розширили розслідування щодо Deutsche Bank через порушення санкцій проти Росії. У ході розслідування США перевірить, чи не порушувала німецька фінустанова санкції проти Росії при проведенні операцій. 

Санкції США, застосовні до російських юридичних і фізичних осіб, забороняють американським громадянам і компаніям підтримувати ділові відносини з фігурантами списку.

Як повідомлялося, у серпні Deutsche Bank опинився в центрі скандалу, пов'язаного з роботою в Росії. Крім того, у вересні Deutsche Bank заявив про виведення частини бізнесу з РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.