НОВИНИ

Волонтери визначили тіньового командира бойовиків батальйону «Легіон»

За словами групи розслідувачів, підрозділом керує кадровий російський військовий.

Реальним командиром бойовиків батальйону «Легіон» є кадровий російський військовий Назаров Роман Олександрович, а не Сергій Завдовеев, як вважалося дотепер. Про це у спеціальному розслідуванні повідомили волонтери InformNapalm.

За їхніми словами, тактика «дублерів» або «тіней» широко використовується Росією на окупованих територіях України. Кожен батальйон так званих «армій ДНР/ЛНР» належить до системи Армійських корпусів та жорстко керується російськими силовиками.

«З місцевих колабораціоністів створюють медіа картинку і призначають їх фіктивними командирами підрозділів, при цьому безпосереднє бойове керування угрупованнями найманців і кадрових російських військовослужбовців здійснюється російськими професіоналами, які перебувають в тіні «медіа ляльок». Ця тактика показала свою ефективність і продовжує активно використовуватися РФ на Донбасі», - пишуть у розслідуванні волонтери.

За повідомленням, фіктивним командиром батальйону «Легіон» поставили Сергія Завдовеева, який нібито в 1999 році «служив в другому десантному полку іноземного легіону Франції в Афганістані» та має позивний «Француз».

Однак група InformNapalm вважає, що це не більше ніж легенда-прикриття, оскільки завдяки своїм джерелам у Франції вдалося дізнатися, що люди, які служили в легіоні в період з 1998 по 2004 рік, не підтвердили його участь у цьому військовому підрозділі.

Окрім того, волонтери пишуть, що до війни Завдовеев працював продавцем дитячих іграшок і побутової техніки в Макіївці, тож не має воєнного досвіду. 

Нагадаємо, у листопаді 2016 року волонтери InformNapalm оприлюднили досьє на російських військових, що воювали на Донбасі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.