НОВИНИ

Пан Гі Муну дозволили балотуватися в президенти Південної Кореї

У парламенті Південної Кореї додали, що Пан Гі Муну доведеться довести, що його попередній досвід роботи не позначиться негативно на інтересах його країни.

Дослідницька група парламенту Південної Кореї дійшла висновку, що колишній генеральний секретар ООН Пан Гі Мун може обіймати державну посаду в Кореї, у тому числі балотуватися в президенти. Про це повідомляє Yonhap.

Спеціальна група парламенту проаналізувала резолюцію ООН, посилаючись на яку критики Пан Гі Муна заявляли, що той не може претендувати на президентський пост. Однак парламентарії побачили, що в тексті резолюції використовуються такі слова, як, наприклад, "бажано", які не перекривають дорогу екс-главі ООН в політику.

Документ ООН, зокрема, наголошує, що колишньому генсекові організації, який виступав як довірена особа безлічі держав, не бажано займати урядовий пост.

У парламенті Південної Кореї додали, що Пан Гі Муну, якщо він захоче балотуватися в президенти, доведеться довести, що його попередній досвід роботи не позначиться негативно на інтересах його країни. У парламенті також зазначили, що зазвичай колишні глави ООН "утримуються" від роботи в державних відомствах.

Нагадаємо, у грудні 2016 року парламент Південної Кореї відсторонив президентку Пак Кин Хе від виконання посадових обов'язків через закиди в корупції. 

1 січня Пан Гі Мун залишив пост генерального секретаря ООН і може балотуватися в президенти Південної Кореї. Крім того, він заявив, що вважає правильним рішення розмістити в Південній Кореї сучасні системи протиракетної оборони THAAD.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.