НОВИНИ

Петиція про оприлюднення податкової декларації Трампа набрала рекордну кількість підписів

Автори документа підозрюють президента США в отриманні коштів з-за кордону.

Розміщена на сайті Білого дому петиція із закликом до президента США Дональда Трампа оприлюднити його податкову декларацію зібрала рекордну кількість підписів. На даний момент петицію підписали вже 378 тис. людей.

Для її розгляду необхідно було зібрати 100 тис. підписів.

Автори документа закликають "негайно опублікувати повну податкову декларацію Дональда Трампа з усією інформацією, необхідною для перевірки відповідності зі статтею конституції про винагороди держслужбовців".

Йдеться про становище, що забороняє американським держслужбовцям отримувати грошові кошти та інші винагороди від іноземних держав, яке, на думку деяких юристів, порушує Трамп, оскільки володіє бізнесом за кордоном.

Згідно з правилами, після набору необхідної кількості підписів петиція буде протягом 60 днів розглянута адміністрацією президента.

Як зазначає вашингтонська видання "Hill", ця петиція встановила рекорд за кількістю підписів серед тих, які раніше публікувалися на сайті Білого дому. Більш того, необхідні 100 тис. підписів вона зібрала в першу добу після публікації.

Вашингтонська група правозахисників раніше на цьому тижні на тій же підставі подала позов проти президента.

У позові, складеному організацією Citizens for Responsibility and Ethics in Washington (CREW), говориться, що Трамп порушує статтю Конституції, яка забороняє йому отримувати гроші і цінності від іноземних урядів.

Суть претензій CREW полягає в тому, що Трамп до вступу на посаду не продав свої активи, хоча і відійшов від керівництва компанією.

Як повідомлялося, на прес-конференції 11 січня радник Дональда Трампа з податків Шері Діллон повідомила, що він розриває всі зв'язки з Trump Organization.

"Повна відмова від керівництва компанією, відсутність угод з іноземними державами, схвалення угод фахівцем з етики, інформаційні обмеження - все це допоможе розділити президентство Трампа і Trump Organization", - сказала вона, додавши, що підготовлені заходи забезпечать повну ізоляцію Трампа на посаді президента від справ його компанії і дозволять йому "зосередитися на управлінні країною".

Керівництво компанією передане двом синам Трампа - Еріку і Дону. Продавати компанію мільярдер вважає недоцільним.

Нагадаємо, видання New York Times отримало доступ до документів про податкові відрахування Трампа, які раніше не публікувалися. З них випливає, що Дональд Трамп в 1995 році відзвітував про збитки в розмірі $916 млн доларів, в результаті чого за законом він міг мати пільги. Вони дозволяли йому протягом 18 років не платити податок на прибуток. Трамп пояснив своє ухилення від податків знанням законодавства, яке, за його словами, дозволяло це зробити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.