НОВИНИ

Суд Києва переніс розгляд апеляції на арешт грузина-добровольця АТО

Перенесення пов’язане з тим, що суд першої інстанції не передав матеріали справи.

Апеляційний суд Києва через те переніс на 3 лютого засідання у справі Гії Церцвадзе, який воював добровольцем в АТО, повідомила його адвокат  Ксенія Проконова.

Перенесення пов’язане з тим, що Солом’янський суд, який ухвалював рішення про тимчасовий арешт, не передав матеріали до апеляційної інстанції.

Для підтримки добровольця до суду прийшли бійці низки батальйонів, народні депутати та представники грузинської діаспори. 

Нагадаємо, 15 січня Церцвадзе затримали в київському аеропорту «Жуляни», коли той повертався з Грузії до України, оскільки він знаходився в міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з боку Росії. ​

Його адвокат Ксенія Проконова повідомила, що Солом'янський районний суд Києва заарештував Церцвадзе на 40 діб.

Прокуратура Києва заявила, що перевіряє інформацію про його участь в АТО, якщо це підтвердиться, то пообіцяли відмовити у його видачі країні-агресору.

Влада Грузії заявила, що робить все для того, щоб не допустити екстрадиції з України до Росії Церцвадзе. Голова комітету з оборони і безпеки ​Іраклій Сесіашвілі розповів, що Церцвадзе є не простим колишнім рядовим співробітником грузинських силових структур, а колишнім високопоставленим спецназовцем, носієм секретної інформації.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у справі громадянина Грузії, видачі якого вимагає Росія, виявлені підстави не видавати його. Зараз Церцвадзе перебуває під арештом в Лук’янівському слідчому ізоляторі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.