НОВИНИ

Едвард Лукас: Існує небезпека укладання нових ялтинських угод, що передадуть Росії Грузію та Україну

За словами британського журналіста, нові ялтинські домовленості, якщо вони будуть, обернуться катастрофою.

Існує серйозна небезпека виникнення нових ялтинських домовленостей, які передадуть РФ такі країни, як Грузія та Україна, що зараз успішно їй опираються. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

За його словами, з погляду нового президента США Дональда Трампа життя — це низка показних угод. Тому в нього буде величезна спокуса нашвидкуруч домовитися з Путіним. Така домовленість не обов’язково має стати катастрофічною: було б непогано відновити режим контролю за озброєннями в Європі, який кульгає на обидві ноги, особливо коли йдеться про ядерні ракети середньої дальності. Захід вів переговори про контроль над озброєнням із Радянським Союзом. І точно може вести їх із путінською Росією. Але вони потребують терпіння й досвіду: ні те, ні інше не є сильними сторонами Трампа.

Лукас зауважив, що хитрі російські переговірники до початку таких перемовин точно зрозуміють, що американському президентові потрібні успіхи, про які можна голосно заявити. Вони спробують розширити порядок денний і включити туди європейську безпеку, а отже, домовлятимуться через голову країн, яких це стосується.

«Нові ялтинські домовленості (швидше за все, вони передбачатимуть кінець розширення НАТО, офіційне чи негласне визнання всієї або частини колишньої радянської імперії орбітою впливу Кремля і, цілком можливо, послаблення військової присутності НАТО в колишніх прифронтових державах), якщо вони будуть, обернуться катастрофою. Це розіб’є європейську єдність, і колишні союзники один поперед одного побіжать і собі домовлятися з Росією. Путін і далі хуліганитиме, втручатиметься, залякуватиме й роздаватиме хабарі в небачених раніше масштабах», — пише журналіст.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.