НОВИНИ

Данилишин назвав основні загрози для належної роботи банківської системи України

Серед ключових ризиків - російська загроза, низький темп реформ і затримки у співпраці з МВФ.

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин розповів в інтерв’ю Тижню, що ключовими середньостроковими ризиками функціонування банківської системи Україні залишаються російська загроза, низький темп реформ, повільне зростання економік торговельних партнерів і затримки у співпраці з МВФ.

«Ключовими середньостроковими ризиками залишаються ймовірність ескалації російської агресії на Сході України, низький темп структурних реформ, повільні темпи зростання економік торговельних партнерів і затримки в співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, насамперед із МВФ», - сказав він.

Також, за словами Данилишина, однією з головних перешкод для відновлення кредитування в Україні є значна частка проблемних кредитів у портфелях банків.

«Хоча, за оцінками НБУ, пікові значення частки проблемних кредитів у портфелях банків уже пройдено, однак вони досі лишаються на високому рівні. Це одна з головних перешкод для відновлення кредитування в Україні. Слід законодавчо посилити захист прав кредиторів, віднайти шляхи здешевлення фондування банків», - розповів голова Ради НБУ.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.