НОВИНИ

У Празі провели церемонію прощання з Олександром Олесем

Наразі вирішено,що останки літаком доправлять в Україну.

У Празі в молитовному домі святих Філіпа та Якуба відбулася церемонія прощання з українським письменником Олександром Олесем та його дружиною Вірою Кандибою. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Такого не було, що в нас, у Чехії, за моїх часів, а я служу з 1991 року, щоб ми відправляли на Україну мощі людини», – сказав Василь Сливоцький, настоятель кафедрального собору святого Климента та єпископський вікарій для українців-вірних УГКЦ в Чехії, який проводив службу під час прощання.

Читайте також: Кабмін виділив на перепоховання останків Олександра Олеся в Україні 140 тис. грн

За словами начальника Управління консульського забезпечення Василя Кирилича, питання про те, коли саме дві труни, в яких перебувають останки, прибудуть до Києва, вирішує спеціально створена робоча група.

Як повідомляється, наразі вирішено, що доправлять їх літаком.

Нагадаємо, 3 січня останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який був похований на Ольшанському кладовищі в столиці Чехії, Празі, примусово ексгумували. Після цього голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович запропонував перепоховати Олександра Олеся в Україні на алеї почесних поховань на Лук'янівському кладовищі. Родичі українського письменника Олександра Олеся дали згоду на перепоховання його останків в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.