НОВИНИ

Луценко заявив, що Церцвадзе можуть звільнити та відмовити у його видачі Росії

Генпрокурор провів переговори з Грузинським корпусом у складі ЗСУ, з Генпрокурором Грузії та представником грузинської опозиції.

Міжнародні конвенції дають підстави, щоб відмовити у видачі людини, яка сприяла обороні України та Грузії від російської агресії. Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

"Я особисто переговорив з Грузинським корпусом у складі ЗСУ, з Генпрокурором Грузії Шотадзе та представником грузинської опозиції Таргамадзе. Їхні звернення, а також аналіз положень міжнародних конвенцій дає підстави не тільки для того, щоб Гія Церцвадзе був звільнений з-під арешту на час екстрадиційної перевірки, але й для подальшого рішення про відмову у видачі РФ людини, яка сприяла обороні України та Грузії від російської агресії", - написав Луценко.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Грузії прокоментував можливість передачі Росії бійця Церцвадзе, якого 15 січня затримали українські правоохоронці, оскільки він перебуває у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з боку Росії.  Прокуратура Києва заявила, що перевіряє інформацію про його участь в АТО, якщо це підтвердиться, то пообіцяли відмовити у його видачі країні-агресору. Також у Грузії пообіцяли не допустити екстрадиції добровольця АТО до Росії.

Процес в апеляційному суді Києва у справі про затримання Церцвадзе і можливої його екстрадиції в Росію має відбутися 26 січня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.