НОВИНИ

В ООН схвалили план українського уряду з реінтеграції Донбасу

Зокрема, позитивно оцінюється той факт, що план розпочинається завданням із врегулювання процедур перетину лінії розмежування

Організація Об'єднаних Націй схвалила план українського уряду план заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це йдеться в прес-релізі, розповсюдженому агентством ООН у справах біженців.

«Завдяки цій ініціативі Україна здійснює обнадійливий крок на шляху виконання своїх міжнародних зобов’язань у сфері захисту усіх громадян без дискримінації та попередження подальшого переміщення», – сказано у повідомленні.

Агентство, зокрема, позитивно оцінює той факт, що план розпочинається завданням із врегулювання процедур перетину лінії розмежування.

Позитивним елементом вважається надання адміністративних послуг поруч із перетином лінії розмежування (отримання паспорту, реєстрації шлюбу, народження чи смерті). На думку ООН такі заходи зменшать ризики безгромадянства.

Крім того, план передбачає декілька заходів із покращення соціального захисту і  доступу до соціальних послуг та безкоштовної юридичної допомоги на територіях поряд із лінією розмежування.

ООН також схвалює план в розділі доступу для усіх дітей та дорослих з непідконтрольних територій Донбасу до освіти на підконтрольній Україні території, зокрема, до вищих навчальних закладів.

«Агентство ООН у справах біженців готове підтримати Уряд України у виконанні плану. Зокрема, Агентство підтверджує свою готовність надати допомогу владі у покращенні умов на КПВВ та наближенні державних послуг до лінії розмежування», – додали в ООН.

Нагадаємо, міністр інформаційної політики України Юрій Стець призначив своїм радником з питань інформаційної реінтеграції Донбасу Дмитра Ткаченка.