НОВИНИ

Урядові сили Ємену вибили повстанців з міста-порту на Червоному морі

Операція має також продовжитися боями за порти Ходейда та Аль-Саліф, через які, на думку коаліції, Іран постачає зброю повстанцям.

Проурядові сили Ємену в понеділок, 23 січня, взяли утримуване повстанцями-хуситами портове місто Моха на узбережжі Червоного моря. Речник армії уточнив, що операцію підтримували сили коаліції під проводом Саудівської Аравії, йдеться у заяві медіацентру збройних сил країни, на яку посилається агенція dpa.

У ній також зазначається, що армія взяла усе місто, тоді як інформагентство AFP з посиланням на польового командира вказує, що бої з повстанцями станом на вечір понеділка тривають на південних околицях міста. Порт Моха, один з найстаріших в Ємені, вважається ключовою ланкою у ланцюгу постачань зброї повстанцям, під контролем яких залишається столиця Сана та значна частина півночі країни.

Операція має також продовжитися боями за порти Ходейда та Аль-Саліф, через які, на думку коаліції, Іран постачає зброю повстанцям, додає агенція AP.

Нагадаємо, що коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією підтримує в Ємені лояльні до президента Абда Раббо Мансура Хаді сили. Проти них виступають повстанці-хусити та військові, лояльні до екс-президента Алі Абдулли Салеха.

Конфлікт у Ємені триває з вересня 2014 року, країна поділена між шиїтами-хуситами, яких підтримує Іран, адміністрацією Хаді та терористичним угрупованням "Аль-Каїда на Аравійському півострові".

За оцінками ООН, близько 10 тисяч людей, серед яких 3800 цивільних, загинули внаслідок збройного конфлікту в Ємені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.