НОВИНИ

У Міноборони розповіли, скільки років може тривати розмінування Донбасу

Начальник Генштабу Віктор Муженко повідомив, що наразі потрібно приділити увагу підготовці потрібної кількості військових інженерів, адже ця військова спеціальність користуватиметься підвищеним попитом.

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко заявив, що розмінування Донбасу може тривати десятки років. Про це він повідомив під час наради з керівним складом ЗСУ у понеділок, 23 січня, повідомляє прес-служба Міноборони.

"Розмінування окупованих нині територій Донбасу після їх звільнення може тривати десятки років, тож Збройні Сили України мають бути готовими до такої роботи",- заявив Муженко.

Він також додав, що важливо враховувати цей факт і приділити увагу підготовці потрібної кількості військових інженерів. За його словами, ця військова спеціальність користуватиметься підвищеним попитом.

Муженко наголосив, що всі навчальні центри інженерних військ мають завершити комплектування та оснащення відповідно до власних штатних структур для якісної підготовки необхідної Збройним Силам України кількості фахівців різноманітних інженерних військових спеціальностей.

Нагадаємо, від початку АТО на Донбасі знешкодили понад 140 тисяч вибухових предметів. Групи розмінування очистили понад 896 км доріг і 17,6 км залізничних шляхів.

Як повідомлялося, Велика Британія додатково виділила 2 млн фунтів для розмінування на Донбасі, Німеччина - майже 500 млн євро. Крім того, у рамках проекту НАТО з гуманітарного розмінування Україні передали 456 одиниць обладнання для проведення робіт.

Раніше Україна закликала Організацію Об'єднаних Націй забезпечити належне виконання протоколу щодо розмінування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.