НОВИНИ

Туреччина сподівається, що нова влада США видасть Гюлена

Анкара підніме питання його видачі перед адміністрацією Трампа.

Влада Туреччини висловила сподівання, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, спробує внести зміни як в близькосхідну політику Вашингтона, так і його позицію щодо інших країн світу, заявив віце-прем'єр і прес-секретар уряду Туреччини Нуман Куртулмуш.

«Хотілося б сподіватися, що нова адміністрація зробить ставку на мир на Близькому Сході і виступить з ініціативами, які дозволять зробити важливі кроки в цьому напрямку», - зазначив Куртулмуш.

За його словами, Анкара сподівається на те, що Трамп «не повторить помилок» колишньої адміністрації у відносинах з Туреччиною.

Віце-прем'єр зазначив, що Анкара також рекомендує і закликає адміністрацію Трампа переглянути свої погляди на два питання, які важливі для американо-турецьких відносин.

«Перший стосується видачі Фетуллаха Гюлена. А, по-друге, Вашингтон повинен припинити підтримку PYD (сирійське крило PKK)», - пояснив Куртулмуш.

Віце-прем'єр зазначив, що Анкара підніме питання видачі Гюлена і перед адміністрацією Трампа.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Фетхуллах Гюлен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині.

За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині. У доповіді йдеться про те, прикриваючись зачистками, президент Ердоган має намір домогтися змін в конституції і перетворити країну на президентську республіку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.