НОВИНИ

Папа Римський попередив про небезпеку посилення популізму в Європі

"Гітлер не захопив владу, його обрав народ і він завдав народу величезних збитків. Під час кризи ми часто не в змозі тверезо мислити", - сказав Франциск.

Папа Римський Франциск вбачає паралелі між нинішнім зміцненням позицій популістських рухів в Європі та історичними подіями в Веймарській республіці на початку 1930-х років. Тоді на тлі економічної кризи та високого рівня безробіття різко посилились позиції ультраправих партій. Про це глава Римо-католицької церкви заявив в інтерв'ю іспанській газеті El Pais, що було опубліковане в неділю, 22 січня, на сайті видання.

"Гітлер не захопив владу, його обрав народ і він завдав народу величезних збитків. Під час кризи ми часто не в змозі тверезо мислити", - попередив Франциск. 1933 рік у Німеччині був "типовим", вважає Папа Римський. Країна переживала кризу та шукала ідентичність. "А тоді прийшов цей харизматичний лідер та пообіцяв дати їм (німцям. - Ред.) ідентичність. Але він дав їм спотворену ідентичність, і нам відомо, що трапилось потім", - сказав глава Римо-католицької церкви.

На думку понтифіка, люди "за допомогою стін та колючого дроту намагаються захиститися" від тих, хто, як вони вважають, загрожує "відібрати їхню ідентичність". Хоч це й не означає, що національні кордони не слід контролювати, зазначив Папа Римський. Країни, яким загрожує тероризм, мають підстави навіть для суворішого контролю, наголосив Франциск, також зауваживши, що "жодна країна не має позбавляти своїх громадян права на діалог з сусідами".

Водночас глава Римо-католицької церкви закликав Європу робити більше для інтеграції біженців. Інакше європейській спільноті може загрожувати формування нових гетто, подібних до комуни Моленбек в Брюсселі, населеній переважно вихідцями з африканських країн, наголосив Франциск.

Нагадаємо, Папа Римський Франциск зібрав для потерпілих внаслідок війни на Донбасі понад 10 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.