НОВИНИ

Африканські сили призупинили військову операцію в Гамбії

Президент Яйя Джамме, термін на посаді якого минув, має до полудня 20 січня залишити посаду.

Об'єднані збройні сили Західної Африки оголосили, що військова операція щодо вирішення президентської кризи в Гамбії, призупинена, щоб зробити останню спробу при міжнародному посередництві мирно врегулювати ситуацію. Про це повідомляє ВВС.

Нові посередницькі переговори пройдуть у п'ятницю. Їх очолить президент Гвінеї Альфа Конде, оскільки переговори між президентом Гамбії Яйя Джамме і президентом Мавританії Мохамедом Ульд Абдель Азізом в четвер пізно ввечері зайшли в глухий кут.

Раніше регіональний блок Західної Африки (Економічне співтовариство західноафриканських держав) продовжив термін дії ультиматуму, що минув опівночі з середи на четвер, до полудня п'ятниці і пригрозив після цього силою змусити Джамме піти.

У четвер Збройні сили Сенегалу оголосили про початок військового вторгнення в сусідню Гамбію, щоб забезпечити передачу влади  Адаму Барроу, який переміг на президентських виборах в цій країні.

Такий крок був здійснений на тлі одностайного рішення Ради Безпеки ООН підтримати інтервенцію Сенегалу в Гамбії. У резолюції засуджується небажання чинного глави держави Яйя Джамме покинути президентський пост. За документ проголосували всі 15 країн - членів Радбезу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.