НОВИНИ

Герман стверджує, що Янукович не вручив премію Шкляру на його прохання

Український письменник Василь Шкляр попросив президента України Віктора Януковича відкласти вручення йому премії імені Шевченка. Про це повідомила журналістам у Каневі заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

«Він написав заяву на ім’я президента і прохав, щоб врахувати в указі його волю про те, щоб не вручати йому Шевченківську премію. І президент дослухався до його прохання», - повідомила Герман.

Вона також сказала, що на прохання Шкляра поки що президент відклав вручення йому премії іменіШевченка.

Як повідомлялось, сьогодні у Каневі Прем’єр-міністр України Микола Азаров нагородив лауреатів Національної премії України імені Шевченка.

Під час церемонії вручення премій у приміщенні державного музею Тараса Шевченка спрацювала пожежна сигналізація, але виявилося, що це технічний збій, і церемонія вручення премій не була перервана.

Нагадаємо, комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка присудив Шевченківську премію з літератури Шкляру за роман «Залишенець»(«Чорний Ворон»).

На початку березня Шкляр звернувся з листом до президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владыне буде міністра освіти Табачника.

У наступному указі глави держави про присудження Шевченківської премії згадані сім інших лауреатів, Шкляра серед них немає.

Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що не висловлював негативної думки про роман «Чорний Ворон» Шкляра та навіть не читав його, тому не знає звідки у письменника до нього претензії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.