НОВИНИ

Аналітики Bloomberg зробили прогноз для української гривні

Загалом Україна перебуває в зоні ризику за двома показниками, але волатильність нацвалюти буде низькою.

Україна в 2017 році буде знаходиться в зоні ризику, але волатильність її національної валюти буде низькою. Про це йдеться в дослідженні Global Risk Briefing агентства Bloomberg, пише FinClub.

Індекс Bloomberg Country Risk Score включає 29 показників, що відображають фінансові, економічні і політичні ризики, з якими стикаються інвестори.

Згідно з цим індексом Україна перебуває в зоні ризику з показником 21,5. Найжахливіша ситуація для інвесторів очікується в Венесуелі (3,1), Танзанії (3,6) і Гондурасі (3,8). Цей індикатор, зокрема, враховує динаміку міжнародних резервів країни, рівень безробіття, інфляції та валютну волатильність.

У зоні ризику Україна знаходиться за двома індикаторами - прогноз інфляції (10%) і рівень безробіття (8,8%). Низькі ризики за показником валютних резервів (10,4%) і курсової волатильності (0,6%).

До слова, за показником курсової волатильності у України найкращий прогноз серед всіх країн, які брали участь в цьому дослідженні. У топ-5 кращих за цим індикатором також увійшли Гонконг (0,9%), Саудівська Аравія (1,2%), Таїланд (5,9%) і Індія (6%). У Китаю цей показник 6,3%, США - 9,3%, Росії - 15,5%.

У максимальній зоні ризику Аргентина (17,6%), ПАР (17,8%) і Туреччина (17,9%). За індикатором інфляції найгірший прогноз у Венесуели (403,5%), по безробіттю - у ПАР (26%), по резервах - у США (0,5%).

В описі до індикаторів вказується, що курсова волатильність розраховується до долара США на найближчі три місяці.

Нагадаємо, Національний банк вважає реалістичним курс гривні 27,2 UAH/USD в 2017 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.