НОВИНИ

Порошенко на зустрічі з Рютте озвучив очікування щодо ратифікації Угоди про асоціацію

У свою чергу прем'єр-міністр Нідерландів підтвердив повну підтримку України.

Президент України Петро Порошенко на зустрічі в Давосі з прем'єром Нідерландів Марком Рютте озвучив очікування України щодо якнайшвидшої ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

"Глава держави підкреслив, що рішення грудневого засідання Європейської Ради відкривають перспективи для завершення Нідерландами процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом", - повідомляє прес-служба президента.

У свою чергу прем'єр-міністр Нідерландів підтвердив підтримку України у питанні необхідності продовження санкційного тиску на Росію до повного виконання Мінських угод та відновлення територіальної цілісності держави, включаючи Крим, а також якнайшвидшого запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України.

Співрозмовники також скоординували зусилля, спрямовані на притягнення до відповідальності винних у збитті  літака Малайзійських авіаліній МН17.

Нагадаємо, 15 грудня у ЄС схвалили пропозиції уряду Нідерландів про умови завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Прем'єр Нідерландів Марк Рютте наполягав на тому, щоб Угода про асоціацію не надавала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС, інакше Нідерланди зірвуть угоду.

Після досягнення згоди Рютте зазначив, що такий крок був необхідним, "оскільки це забезпечує можливість рухатися єдиним фронтом проти дестабілізуючої зовнішньої політики Росії".

Нідерландські ЗМІ повідомляли, що верхня палата парламенту Нідерландів готова підтримати асоціацію з Україною, при цьому у нижній палаті парламенту виступають проти урядової декларації.

Президент Європейської ради Дональд Туск поклав на Нідерланди відповідальність за Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.