НОВИНИ

Аналітики назвали топ-10 міст світу із найдорожчим житлом

Економісти очікують, що темпи підвищення цін на житло в Азії стануть стриманішими.

Найменш доступним для широких мас є житло в чотирьох азійських містах: жителям із середніми доходами в Гонконзі, Мумбаї, Пекіні та Шанхаї необхідно понад 30 років заощаджувати на квартиру площею 90 кв. метрів. Про це йдеться в дослідженні аналітичної компанії Oxford Economics.

На п'ятому місці в рейтингу найдорожчого житла виявився Лондон. У десятку також увійшли Токіо, Сінгапур, Париж, Нью-Йорк і Сеул.

"Ми очікуємо, що в подальшому темпи підвищення цін на житло по всій Азії будуть більш стриманими, а деінде ціни можуть і знизитися", - написали в огляді економісти Oxford Economics Тяньцзу Хе і Луїс Куйс.

Крім зростання пропозиції і спроб окремих країн охолодити перегріті ринки, на ціни тисне і зміна процентних ставок, яке впливає на вартість і доступність іпотечних кредитів.

При цьому населення Токіо і Сеула може скоротитися в найближчі 8 років, що може послабити попит на житло.

Oxford Economics звертає увагу на надзвичайно низький рівень орендного доходу в таких містах, як Мумбай, Шанхай, Пекін, а також Делі (11-е місце): у всіх випадках в 2016 році валовий дохід від оренди був нижчий за прибутковість 10-річних держоблігацій. На думку експертів, це свідчить про завищені ціни на покупку житла в цих містах на відміну від Токіо, Нью-Йорка, Сеула і Сіднея (12-е місце).

Нагадаємо, британський тижневик The Economist оприлюднив рейтинг країн з найбільшими темпами економічного зростання у 2017 році, який очолив Ємен. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.