НОВИНИ

Ассанж і Сноуден відреагували на пом'якшення покарання інформатору WikiLeaks

Засновник WikiLeaks і колишній співробітник АНБ висловили усім подяку.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж і колишній співробітник Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден висловили подяку всім, хто виступав за помилування інформатора WikiLeaks Челсі Меннінг, засудженої 2013 року на 35 років.

«Ваша мужність і рішучість зробили неможливе можливим», - цитує Ассанжа організація WikiLeaks у Twitter.

Сноуден, у свою чергу, звернувся з подякою до президента США Барака Обами за пом'якшення вироку Меннінг.

«Нехай це буде сказано тут щиро, з добрим серцем: Дякую, Обамо», - написав він у Twitter.

Нагадаємо, Обама пом'якшив покарання Челсі Меннінг, раніше відомий як Бредлі Меннінг, 18 січня. Вона вийде на свободу у травні 2017 року.

У серпні 2013 року військовий суд США засудив рядового Бредлі Меннінга, якого обвинувачували у передачі великого обсягу секретних документів проекту Wikileaks, до 35 років ув’язнення.

За даними слідства, під час служби в Іраку Меннінг незаконно скачав із закритих архівів сотні тисяч секретних повідомлень американських дипломатів, які згодом з’явилися на сайті Wikileaks.

Влада США вважає публікації Wikileaks загрозою своїй національній безпеці. Водночас захист Меннінга наполягав, що публікація дипломатичної переписки фактично не завдала США ніякої шкоди.

У 2013 році Бредлі Меннінг вирішив змінити стать з чоловічої на жіночу та взяв ім’я Челсі, а в лютому 2015 року отримав дозвіл на проходження гормональної терапії.

Раніше у Twitter WikiLeaks повідомлялося, що якщо Барак Обама помилує Челсі Меннінг, то засновник ресурсу Джуліан Ассанж погодиться на екстрадицію до США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.