НОВИНИ

Порошенко, Меркель та Олланд домовилися про роботу з підготовки дорожньої карти щодо Донбасу

Сторони наголосили на необхідності досягнення прогресу у реалізації безпекового блоку Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко подякував Меркель та Оланду за незмінну підтримку у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави та реалізації повномасштабної програми реформ. Співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей з врегулювання ситуації на Донбасі.

Сторони наголосили на необхідності досягнення прогресу у реалізації безпекового блоку Мінських домовленостей, що сприятиме подальшому просуванню на інших напрямах мирного врегулювання.

«Президент України привернув увагу канцлера Німеччини та президента Франції до неприпустимої ситуації, що склалася із заручниками та незаконно утримуваними в РФ громадянами України. Під час розмови було відзначено послідовні зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання, зокрема щодо звільнення в односторонньому порядку 15 осіб та забезпечення постачання води до окремих районів Луганської області. Співрозмовники дійшли згоди щодо необхідності продовження роботи з підготовки дорожньої карти імплементації Мінських домовленостей», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Порошенко заявив про відсутність прогресу в узгодженні "дорожньої карти" щодо Донбасу

Порошенко, Меркель та Олланд висловили впевненість у завершенні найближчим часом процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та запровадженні безвізового режиму для громадян України.

«З нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин України з Німеччиною, що відзначатиметься найближчими днями, було наголошено, що протягом цього періоду українсько-німецьке співробітництво набуло рис справжнього партнерства, що ґрунтується на взаємоповазі, спільних європейських цінностях та відповідальності за збереження миру та безпеки на континенті», - підсумували в прес-службі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.