НОВИНИ

Міноборони України підтвердило плани проінспектувати військові частини в Росії

До складу інспекційної групи увійдуть представники України, Канади і Данії.

Україна, Канада і Данія планують провести інспекцію на території Росії з 16 по 19 січня відповідно до Віденського документу від 2011 року, зокрема пункту 9 про заходи щодо зміцнення довіри і безпеки. Про це повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник на брифінгу.

"До складу інспекційної групи, як планується, увійдуть два представники від України, один представник від Канади і один - від Королівства Данії. Інспектуванню підлягає територія зазначеного району в Ростовській області Росії, яка безпосередньо прилягає до державного кордону України", - сказав речник.

За його словами, в рамках інспектування планується отримання інформації від командирів російських підрозділів, вертолітний обліт і сухопутна перевірка району на наявність або відсутність військової діяльності.

Мотузяник зазначив, що за підсумками інспекції буде підготовлений офіційний звіт, і про її результати повідомлять держав-учасниць ОБСЄ.

Як повідомлялося, Міністерство оборони Росії заявило, що українські інспектори отримали дозвіл відвідати військові формування та частини російської армії, дислоковані на території Ростовської області в рамках Віденського документу 2011 про заходи зміцнення довіри і безпеки. Також повідомлялося, що німецькі військові інспектори відвідають 252 механізований полк, дислокований в місті Богучар Воронезької області.