НОВИНИ

У Нацбанку відреагували на інформацію про кримінальну справу проти Гонтаревої

За інформацією прес-служби, в разі надходження документів слідчих органів, НБУ буде всіляко сприяти проведенню слідчих дій.

Національний банк України не отримував будь-яких документів про відкриття кримінального провадження за фактами зловживання посадовими особами НБУ при проведенні оцінки активів ліквідованих банків. Про це йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Зокрема, відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» саме Фонд гарантування визначає суб’єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку заставленого майна, що підлягає реалізації, та встановлюють його вартість. Оцінювачі проводять оцінку на підставі ліцензій, виданих їм Фондом державного майна України.

У Нацбанку заявили, що голова НБУ Валерія Гонтарєва неодноразово відзначала, що реальна вартість активів у виведених із ринку банках була набагато меншою від номінальної вартості цих активів.

"Проблема оцінки активів банків знаходиться у іншій площині. Насправді, ми маємо справу з недостовірною оцінкою активів неплатоспроможних банків самими цими банками. Йдеться якраз про те, що активів у розмірі 400 млрд грн в неплатоспроможних банках ніколи не було. На справді це були або «сміттєві» цінні папери, які перебували у заставі, або неіснуючі об'єкти, або земля і будинки, які були оцінені в десятки разів вище реальної вартості. Некоректна оцінка застав стала однією із причин виведення цих банків із ринку. Реальна вартість активів, які були на балансах неплатоспроможних банків складає близько 100 млрд грн і ця вартість підтверджена міжнародними експертами", - заявила Гонтарєва.

Також наголошується, що в разі надходження документів слідчих органів, НБУ буде всіляко сприяти проведенню слідчих дій.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що НАБУ відкрило кримінальне провадження проти керівництва НБУ щодо махінацій з активами ліквідованих банків на суму близько 315,6 млрд грн. Відповідну інформацію поширив екс-прокурор ГПУ Владислав Куценко, оприлюднивши відповідь керівника САП Назара Холодницького на звернення нардепа Сергія Соболєва з цього приводу.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.