НОВИНИ

Міносвіти нагадало вишам про необхідність декомунізувати назви, щоб не опинитися поза законом

У разі невідповідності вимогам закону у назвах, діяльність цих вишів вважатиметься такою, що не відповідає законодавству Україні.

Керівникам вищих навчальних закладів нагадали про необхідність привести назви вишів у відповідність із законом про декомунізацію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти та науки України до керівництва вишів, оприлюдненому на сайті установи.

"Інформуємо, що необхідно терміново завершити процедуру приведення раніше присвоєних об'єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у відповідність до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», - йдеться у документі.

Дивіться також: В Україні за рік декомунізували майже тисячу міст і сіл. Інфографіка

Також наголошується, що у разі невідповідності вимогам закону у назвах вишів, їх статутах та назвах структурних підрозділів, а також неспівпадіння в юридичній адресі вишу і назві населеного пункту, вулиці тощо, діяльність цих вишів вважатиметься такою, що не відповідає законодавству України.

Нагадаємо, станом на грудень 2016 року в Україні позбулися тоталітарних назв 51 493 об’єкти топоніміки в містах, селищах і селах. Це сталося після того, як у травні 2015 року набули чинності закони, згідно з якими забороняється радянська символіка та засуджується комуністичний режим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.