НОВИНИ

Денис Казанський: Цьогоріч, найпевніше, побачимо остаточне перетворення ОРДіЛО на Придністров’я

За словами журналіста, сьогодні вже помітні перші етапи формування українською владою повноцінних економічних відносин з «республіками».

У 2017 році українці, швидше за все, побачать остаточне цементування «республік» і перетворення ОРДіЛО на Придністров’я, а Україна де-факто погодиться з таким статусом частини своєї території й почне формувати з новими утвореннями повноцінні економічні відносини. Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

За його словами, припустити такий розвиток ситуації дають змогу певні передумови.

«Тривалі переговори, які проходять без помітного прогресу, явно вказують на те, що Україна взяла курс на заморожування конфлікту. Сьогодні, 2017-го, уже зрозуміло, що дотримуватися невигідних вимог Мінська нинішня українська влада не збирається. Інакше ще раніше погодилася б на виконання умов російської сторони. Проте не хочуть повернення до України й сепаратисти. Адже в разі реалізації Мінських домовленостей їм доведеться віддавати «віджаті» підприємства й супермаркети, повертати законним власникам їхнє майно та бізнес. Однак робити цього ні лідери бойовиків, які раптово розбагатіли й отримали необмежену владу, ні їхні куратори з Росії явно не поспішають», – написав Казанський.

Він зауважив, що сьогодні вже помітні перші етапи формування українською владою повноцінних економічних відносин з ОРДіЛО. Насамперед це, звичайно, закупівля вугілля в невизнаних республік. До цього на початку 2017-го додалося досягнення домовленості між Україною та «ЛНР» про постачання води в підконтрольну сепаратистам частину Луганської області. 6 січня про реалізацію такого кроку повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.