НОВИНИ

Грузія не блокуватиме вступ Росії до СОТ, якщо їй повернуть контроль над митницями в Абхазії і Південній Осетії

Позиція Грузії на переговорах з питань вступу Росії до Світової організації торгівлі (СОТ) залишиться незмінною. Офіційний Тбілісі вимагає повернути йому контроль над роботою митних пунктів в Абхазії і Південній Осетії. Про це заявила 8 березня прес-спікер президента Грузії Манана Манджгаладзе.

За її словами, грузинська сторона послідовно відстоюватиме цю позицію й надалі. Зокрема , під час діалогу в Берні (Швейцарія), який розпочнеться 9 березня.

Напередодні голова комітету із зовнішніх зв'язків парламенту Грузії Акакій Мінашвілі також заявив, що «Грузія підтримає вступ Росії до СОТ, якщо Кремль погодиться на контроль Грузією митних пунктів в Абхазії і Цхінвальському регіоні».

«У СОТ є конкретні економічні вимоги, і головне з них полягає в тому, що торгівля між країнами має бути прозорою. Відповідно, ми вимагаємо, щоб у Тбілісі була можливість знати, які види продукції та товари ввозяться в регіони Абхазії та Осетії, а які - вивозяться звідти. Хто саме здійснить спостереження - питання переговорів «, - підкреслив Мінашвілі.

Нагадаємо, Грузія і Росія домовилися про початок переговорів з питань вступу Росії до СОТ. Напередодні на щотижневому брифінгу заступник міністра закордонних справ Грузії Ніколоз Вашакідзе заявив, що пропозиція з цього приводу надійшло від російської сторони.

«Ми отримали пропозицію з Москви почати переговори з приводу вступу Росії до СОТ і дали позитивну відповідь. Переговори почнуться 9 березня в Берні», - повідомив Вашакідзе.

Водночас він утримався від деталізації основних питань, які будуть зачеплені в ході переговорів.

За словами М. Вашакідзе, грузинську делегацію на цій зустрічі очолить Тамара Ковзірідзе - радник прем'єр-міністра Ніколоза Гілаурі.

Грузія протягом кількох років займає негативну позицію щодо вступу РФ до СОТ. Вона пояснюється незацікавленістю у сприянні Росії, яку вважає налаштованої вороже щодо зовнішньополітичного курсу Грузії.

Офіційний Тбілісі, зокрема, вимагає деокупації Абхазії і Південної Осетії - територій, незалежність яких Росія визнала після війни в серпні 2008 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.