НОВИНИ

В ООН стверджують, що жінки й досі залишаються громадянами «другого сорту»

Створення стійкого, мирного і справедливого суспільства можливе за умовиусебічної тарівноїучасті жінок в усіх сферах громадського життя. Про це йдеться у заяві Генерального секретаря Пана Гі Муна з нагоди вікового ювілею Міжнародного жіночого дня, повідомляє Центр новин ООН.

«Сто років тому коли світ уперше відзначавМіжнародний жіночий день, концепції рівності між чоловіками і жінками і розширення прав і можливостей жінок належали переважно до ідей радикального характеру», - підкресливглава ООН.

Але, на його переконання, незважаючи на усі зусилля, у багатьох країнах світу жінки як і раніше - громадяни «другого сорту».

Пан ГіМун підкреслив, що надто багато дівчаток все ще позбавлено можливості вчитися. Жінки і дівчатка як і раніше піддаватися неприпустимій дискримінації і насильству.

«Удома і в школі, на роботі і в суспільствібути жінкою,часто означає бути уразливою. У багатьох районах, охоплених конфліктами, сексуальне насильство свідомо і систематично використовується для залякування жінок», - йдеться у посланні очільника ООН.

Пан ГіМун зауважив, що жінки й досі складають меншість у владних структурах. «Жінки є главами держав і урядів тільки в менш ніж 10% країн. Навіть у тих випадках, коли жінки активно беруть участь в політичному житті,вони значною мірою складають меншість, у тому числі й на вищих посадахубізнесі», - сказав глава ООН.

Він нагадав про нещодавно проголошену ініціативу ООН «Принципи розширення можливостей жінок» щодоусуненнягендерного дисбалансу. Нині до цієї ініціативи приєдналися більше 130 великих корпорацій.

Також Пан ГіМун нагадав про створення нової структури ООН з питань гендерної рівності тарозширення прав і можливостей жінок («ООН-жінки»).