НОВИНИ

Журналіст, який розслідував розстріл "групи Ендрю", виїхав з України через погрози

Бобровніков стверджує, що погрози почали надходити за два дні до вбивства Андрія Галущенка.

Журналіст Олексій Бобровніков, який вивчав тему розстрілу зведеної мобільної "групи Ендрю" у 2015 році під Щастям, заявив, що залишив Україну через погрози. Про це він написав у вівторок на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, він виїхав з України він ще місяць тому.

"Виклад ланцюжка подій, які могли знищити мене (у фізичному сенсі не в меншій мірі, ніж мене намагалися знищити професійно) нерозривно пов'язані зі справою Ендрю Галущенка, вбитого 2 вересня 2015 року недалеко від міста Щастя в Луганській області. Андрій був моїм головним джерелом інформації в питаннях дослідження "сірої зони"", - написав він.

Як пише Бобровніков "з перших днів розслідування, присвяченого "сірій зоні", а точніше, за два дні до вбивства Андрія Галущенка", йому почали надходити погрози фізичної розправи.

"Вони приходили як у дружній формі з поплескуванням по плечу, так і в формі погроз зі зброєю в руках. Подібні погрози отримували і інші люди, задіяні в вивченні процесів торгівлі з окупованими територіями", - написав він.

За словами Бобровнікова, загалом йому надходило п'ять попереджень щодо ризиків його життю через розслідування "справи Ендрю".

Нагадаємо, 2 вересня 2015 року під Щастям була обстріляна мобільна група по боротьбі з контрабандою в зоні АТО. Загинули дві людини, серед яких був Андрій Галущенко. Він перед смертю заявив в інтерв’ю «Українському тижню» про погрози з боку контрабандистів з числа українських військових.

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука заявив, що до розстрілу зведеної мобільної групи причетні військовослужбовці одного з підрозділів ЗСУ, які покривають контрабанду товарів через лінію розмежування в цьому районі, зокрема 92-й ОМБ. Директор департаменту комунікації МВД Артем Шевченко повідомив, що мобільну групу поблизу Щастя підірвали із засідки, і підкреслив, що до обстрілу може бути причетний "хтось зі своїх".

Командир 92-ї ОМБ Віктор Ніколюк відкинув звинувачення на адресу бригади, заявивши, що їй навмисно псують репутацію,

У лютому 2016 року прокуратура затримала демобілізованого бійця розвідроти Павла Долженка з позивним "Крим" за підозрою в розстрілі мобільної групи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.