НОВИНИ

Newsweek: статус культурних столиць сприятиме розвитку європейських міст

Керівники програм проведення року культури у данському Орхусі та британському Галлі сподіваються, що це зможе підвищити репутацію, моральний дух та навіть економіку міст і мають для цього історичні приклади. Про це пише журнал Newsweek

«Хоч між данським містом Орхус на сході півострова Ютландія та британським Кінгстон-апон-Галл на північно-східному березі Англії і 450 миль холодного і неспокійного Північного моря, два порти мають дещо спільне”, - пише Newsweek. Приморські райони обох міст вже на початку року “причепурені” та оновлені, а причиною тому є те, що обидва міста визначили культурними столицями 2017. Тільки на різних рівнях. Галл став цьогорічною культурною столицею  Великої Британії, а Орхус разом із Пафосом на Кіпрі - Європи. 

“Обидва міста-переможці обіцяють свято мистецтва, вистав та громадських заходів протягом усього року”, - пише видання. Але проведення фестивалю у місті протягом усього року означає не лише те, що воно стане привабливим для любителів мистецтва, але й те, що воно об'єднуватиме між собою жителів міста. Орхус та Галл у соціальному плані є дуже різними містами. Данія у рейтингу ООН займає найвищі позиції у підрахунку індексу щастя, а сам Орхус путівник Lonely Planet називає “другим найбільш крутим місцем на землі”. Натомість Галл у соціальному плані місто-антипод Орхуса. Це місто має найнижчий рівень середньої зарплати у Великі Британії. Як пише, видання із занепадом морської торгівлі та риболовства у 1970-х, район зазнав значних втрат. Серед містян саме жителі Галла чиненайохочіше у Великій Британії голосували на минулорічному референдумі за Brexit – 63% жителів було за.

“Лідери обох програм (проведення року культури — Ред.) сподіваються довести, що рік, коли культура стає на перше місце може підвищити репутацію, моральний дух та навіть економіку міста”, - пише Newsweek. Автори видання також додають, що новий річний статус вже став козирем для Галла. “Як із Глазго та Ліверпулем, культура стала для Галла козирем у грі із відновлення. 2014 році компанія Siemens зробила інвестицію в розмірі 196 мільйонів доларів у виробництво вітрових турбін, що підняло перспективи працевлаштування. Місто культури є частиною більш широкого плану, щоб відновити місто екологічно і промислово”, - пише видання.

Читайте також: Деніел Белґрад: «Усі люди проживають своє життя крізь культуру»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.