НОВИНИ

The Economist назвав топ-10 країн з найбільшими темпами економічного зростання у 2017 році

Серед найбільших економік світу лише Індія змогла потрапити до списку країн з найвищими темпами зростання у 2017 році завдяки результатам ринкових реформ.

Британський тижневик The Economist оприлюднив рейтинг країн з найбільшими темпами економічного зростання у 2017 році, який очолив виснажений війною Ємен. Ця країна має потенціал для ривка, якщо цьогоріч вдасться домовитися про мир. 

  1. Ємен – 9,0% (зростання ВВП)
  2. М’янма – 8,6%
  3. Кот-д’Івуар – 8,3%
  4. Монголія – 7,8%
  5. Лаос – 7,6%
  6. Гана – 7,5%
  7. Індія – 7,5%
  8. Камбоджа – 7,2%
  9. Бутан – 6,8%
  10. Джибуті – 6,8%

Згідно з матеріалом, М’янмі буде вигідна політична та економічна відкритість після домовленості, досягнутою цивільною та військовою владою, а політична стабільність у Кот-д’Івуарі сприятиме інвестиціям з-за кордону. Монголія дістане стимул від стрімкого повернення високих цін на експортовану нею мінеральну сировину, як і Лаос, який матиме додатковий імпульс від інфраструктурних інвестицій. Джибуті також виграє від поточного оновлення інфраструктури, зокрема морського порту та двох аеропортів. Інвестиційні проекти високої готовності (цього разу в нафтодобувній галузі) допоможуть Гані. Схожий набір інвестпроектів і різке відновлення високих цін на експортну продукцію штовхатимуть уперед економіку Камбоджі. Гідроенергетичні проекти забезпечать пристойне зростання Бутану, хоча обіцяного урядом підвищення у двозначних числах ВВП не буде.

При цьому зазначається, що серед найбільших економік світу лише Індія змогла потрапити до списку країн з найвищими темпами зростання у 2017 році завдяки результатам ринкових реформ.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.