НОВИНИ

Директор нацрозвідки США звинуватив Китай у кібершпигунстві

За словами Клеппера, Пекін продовжує здійснювати кібершпигунство проти уряду США.

Китай здійснює кібершпигунство проти США та інших іноземних цілей, заявив директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер.

«Вони продовжують кібершпигунство, хоча було певне скорочення їх кіберактивності», — сказав він, відповідаючи в четвер, 5 січня, у Конгресі на питання конгресмена від Аляски Дена Саллівана, чому не було серйозної реакції з боку США, коли стало відомо, що китайці викрали 22 млн файлів з чутливою ​​інформацією, включаючи ті, які належали американській розвідці.

Ставлячи своє запитання, конгресмен згадав про досягнуту в 2015 році домовленості між США і КНР у кіберсфері, яка передбачала припинення подібних атак.

Однак, за словами Клеппера, в угоді йшлося про припинення такого роду діяльності заради комерційної вигоди. Що ж стосується інциденту з викраденням даних розвідки, то, зазначив він, «це було шпигунство». «Ми, як і інші країни, теж здійснюємо шпигунство. І якщо ми почнемо карати один одного за акти такого шпигунства, то це зовсім інші політичні питання», — сказав директор Нацрозвідки США.

У поширеній 5 січня спільній доповіді спецслужб США про кіберзагрози йдеться, що «Пекін продовжує здійснювати кібершпигунство проти уряду США, наших союзників і американських компаній після того, як у вересні 2015 року було досягнуто домовленостей в кіберсфері між КНР і США».

«Приватні експерти з безпеки продовжують помічати кіберактивність з боку Китаю, хоча її рівень скоротився, і немає підтверджень, що вкрадені дані використовувалися для комерційної вигоди», — стверджують автори доповіді.

Як зазначається в документі, «Пекін також вибірково використав кібератаки проти іноземних цілей, які, можливо, на його думку, погрожували внутрішній стабільності Китаю і легітимності його режиму".

«Китай продовжує інтегрувати та оптимізовувати свої методи і можливості в кіберсфері у єдиний елемент, який все складніше буде розпізнати і яким буде складніше протидіяти», — йдеться в доповіді.

Нагадаємо, у РНБО попереджали, що Російська Федерація активно провадить агресивну політику не лише на фронті на сході України, а й у кіберпросторі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.