НОВИНИ

В ЄК прокоментували заяву Росії про загрозливо низькі запаси газу в сховищах України

Представник РФ стверджував, що запаси занадто низькі для забезпечення постачання газу до Європи.

У Єврокомісії немає нової інформації щодо проведення тристоронніх переговорів щодо газу між Україною, ЄС та Росією. Про це на брифінгу в Брюсселі заявив офіційний представник ЄК Якуб Адамович.

Журналісти намагалися отримати від нього коментар щодо інтерв'ю постпреда Росії Владіміра Чижова російському «Інтерфаксу», в якому той висловив стурбованість щодо стану транзиту російського газу до Європи через низькі запаси в підземних сховищах на Україні.

«Газ постачається, ми працюємо, новин немає», – так відповів представник ЄК на питання про потенційну загрозу з постачання газу до Європи.

Він також ухилився від коментарів щодо цифр, які наводив постійний представник Росії Чижов, який стверджував, що запаси газу в сховищах України занадто низькі для забезпечення постачання газу до Європи.

«Запаси газу – це публічна і відкрита інформація, ми не маємо права коментувати відповідні цифри, які загальновідомі», – відзначив Адамович.

На повторне запитання, чи достатньо для підтримки транзиту газу 14 млрд куб м в підземних сховищах України, він підкреслив, що роль Єврокомісії в тому, щоб найкращим чином організувати тристоронні переговори для учасників процесу поставок газу.

«І це все, що я сьогодні скажу з цього приводу», – заявив представник Єврокомісії.

В інтерв'ю постпред Росії заявив, що європейські споживачі можуть залишитися без газу нинішньої зими.

«На момент тристоронніх переговорів у грудні було 14 млрд. Я не виключаю, що зараз там і того менше, тому що відбір газу з цих підземних сховищ йде. А вони так влаштовані, що можна туди або закачувати, або звідти викачувати газ. Обидва процеси одночасно технологічно здійснити неможливо. Тому, якщо навіть раптом зараз Україна замовить газ для заповнення, їй доведеться перервати газопостачання власної території», – сказав Чижов.

Нагадаємо, голова української компанії Андрій Коболєв повідомив, що на тристоронніх переговорах у грудні 2016 року за участю Єврокомісії не вдалося досягти домовленостей про укладання додаткової угоди до контракту між «Нафтогазом України» і «Газпромом».

У комюніке Єврокомісії повідомили, що всі учасники тристоронніх переговорів ЄС-РФ-Україна в Брюсселі схвалили можливість проведення консультацій щодо поставок газу в Україну і газопостачання Європейського союзу на майбутню зиму. 

Українські компанії продовжують фіксувати невиконання російським «Газпромом» технічних умов договору на транзит газу територією України, а саме - недотримання тиску на російських прикордонних газовимірювальних станціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.