НОВИНИ

У Фінляндії розпочався експеримент із виплати безробітним €560 на місяць

Безумовний щомісячний дохід дозволить громадянам почувати себе більш захищеними.

Фінляндія стала першою країною в Європі, у якій розпочався соціальний експеримен, покликаний довести життєздатність ідеї безумовного базового доходу. В її рамках держава регулярно виплачує громадянам певну суму, незалежно від того, де вони працюють і чим займаються, повідомляє The Guardian.

Уряд Фінляндії з 1 січня 2017 року і протягом двох років буде виплачувати по 560 євро на місяць двом тисячам випадково обраних безробітних громадян у віці від 25 до 58 років - навіть в тому випадку, якщо вони пізніше знайдуть собі роботу.

Влада Фінляндії розраховує, що експеримент допоможе їм знизити рівень безробіття, який зараз становить 8,1% - незайняті жителі країни можуть відмовлятися від пропозицій, якщо нова робота здається їм низькооплачуваною або короткостроковою. Безумовний щомісячний дохід дозволить їм почувати себе більш захищеними.

У червні 2016 року за результатами референдуму Швейцарія відмовилася від впровадження моделі безумовного базового доходу, однак у тому випадку держава не повинна була брати участь у фінансуванні базового доходу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.