НОВИНИ

Військова прокуратура проведе експертизу "харківських угод" про базування ЧФ РФ у Криму

У разі недопуску слідчих, вони можуть ініціювати проведення обшуку в Міністерстві закордонних справ.

Головній військовій прокуратурі дозволили вилучити у Міністерстві закордонних справ України оригінал угоди про продовження на 25 років базування Чорноморського флоту РФ в Криму для проведення експертизи. Відповідну постанову прийняв 27 грудня Печерський районний суд Києва, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

«У слідства є достатні підстави вважати, що в зазначених документах містяться відомості, що можуть підтвердити факти порушення процедур підготовки, прийняття, підписання і ратифікації Угоди для України, визначених законодавством України, а також встановити коло осіб, чиї дії призвели до укладення угоди, що суперечить Конституції України», йдеться у рішенні суду.

Сарган також повідомила, що слідчим управлінням Головної військової прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

«У зазначеному провадженні досліджуються підстави та обставини підписання 21 квітня 2010 року угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території Криму (відомі як «харківські угоди»). Крім того, прокуратура 19 грудня 2016 року призначила почеркознавчу експертизу. У разі недопуску слідчих вони можуть ініціювати проведення обшуку в Міністерстві закордонних справ», - наголосила Сарган.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент України Віктор Янукович та прем'єр РФ Дмітрій Мєдвєдєв підписали низку угод. Згідно з ними, термін знаходження Чорноморського флоту на базі в Криму, який закінчувався 2017-го, було продовжено ще на 25 років до 2042 року. В обмін на це Україна отримувала в тому числі знижку на природний газ у розмірі до 100 доларів за тисячу кубів.

31 березня 2014 року Державна Дума  прийняла федеральний закон "Про припинення дії угод щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" . Рада Федерації схвалила його 1 квітня. 2 квітня президент Росії Владімір Путін підписав федеральний закон про припинення дії "харківських угод" та низки угод щодо перебування Чорноморського флоту в Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.