НОВИНИ

Олександр Крамар: Відновлення промислового виробництва 2017-го буде неоднорідним

На подальше зростання цьогоріч можуть сподіватися хімічна промисловість, вітчизняні виробники фармацевтичної продукції, меблів, легкої та електротехнічної промисловості.

У 2016 році в Україні можна очікувати мінімального приросту промислового виробництва в межах 1%, при цьому відновлення промислового виробництва 2017-го, вочевидь, буде неоднорідним. Про це пише економічний оглядач Тижня Олександр Крамар.

«2016 року в умовах падіння світових цін на газ пожвавилося виробництво хімічної продукції в Україні. Попри те що ціни на неї у світі знизилися, конкурентоспроможність українських виробників порівняно з компаніями з країн із власними значними запасами вуглеводневої сировини суттєво підвищилася. На тлі здешевлення газу та нафти різниця між внутрішніми та світовими цінами на них грала на руку українським хімікам. Відповідна тенденція може дістати продовження, якщо прогнозовано не спостерігатиметься різкого зростання цін на газ, а тим більше якщо вуглеводні подешевшають», – пише він.

Крім того, 2016 року машинобудування в Україні стагнувало, однак падіння загалом припинилося, а в деяких сегментах навіть триває суттєве зростання. 

За прогнозом Крамара, на подальше зростання 2017-го можуть також сподіватися вітчизняні виробники фармацевтичної продукції, меблів, легкої та електротехнічної промисловості. Йому сприятиме, зокрема, розширення присутності в Україні ТНК, які використовуватимуть виробничі потужності та порівняно дешеву робочу силу для постачання продукції в ЄС.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.