НОВИНИ

Російські військові на Донбасі завдають собі каліцтв, щоб не брати участь у боях – розвідка

Також повідомляється, що зросла кількість охочих звільнитися із військової служби.

Російські військові, що перебувають на Донбасі, завдають собі умисних тілесних ушкоджень, щоб уникнути участі в бойових діях. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

«У з’єднаннях та частинах 1 (ДОНЕЦЬК) і 2 (ЛУГАНСЬК) АК Центру територіальних військ (НОВОЧЕРКАСЬК) Південного ВО (РОСТОВ-НА ДОНУ) ЗС РФ зберігається тенденція до зниження рівня морально-психологічного стану особового складу, що пов’язано з незадовільними умовами несення служби, значними втратами та неналежним матеріальним забезпеченням. Починаючи з 31 грудня 2016 року у підрозділах 1 і 2 АК окупаційних військ відмічено понад 20 випадків заподіяння умисних ушкоджень частин тіла військовослужбовцями з метою ухилення від участі в бойових діях та проходження військової служби», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: На Донбасі розібрали й вивезли до РФ обладнання ще однієї шахти – розвідка

«У 13 стрілецькому батальйоні (РОВЕНЬКИ) 2 окремої мотострілецької бригади (ЛУГАНСЬК) 2 АК ЗС РФ після проведення ротаційних заходів кількість бажаючих звільнитись з військової служби зросла до 30 осіб (на теперішній час укомплектованість батальйону особовим складом становить близько 50 відсотків). У зв’язку з необхідністю проведення фінансових розрахунків звільнених виникла проблема з виплатою поточного грошового забезпечення особовому складу, що призвело до внутрішніх конфліктів в батальйоні», - додали в розвідці.

Крім того, повідомляється, що російське командування застосовує до військовослужбовців жорсткі обмеження на спілкування з рідними і близькими по засобах зв’язку під загрозою притягнення до адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення режиму.

«Із 3 січня цього року в підрозділах окупаційних військ проводяться оперативні заходи ФСБ РФ з виявлення військовослужбовців, які в новорічні дні спілкувались з абонентами на території України, з метою притягнення їх до відповідальності за порушення заборони», - повідомили в ГУР.

Як повідомлялося, за даними Міноборони, на Донбасі перебуває 30 тис. учасників незаконних збройних формувань і 5,5 тис. кадрових російських військовослужбовців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.