НОВИНИ

Гройсман доручив створити комісію у справах перепоховань видатних українців

Комісія діятиме при Міністерстві культури.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив створити спеціальну  міжвідомчу комісію, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців. Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук, якого цитує прес-служба міністерства.

«Люди, які зробили винятковий внесок у розвиток, становлення Української держави, нашої історії і культури мають бути гідно вшановані на рідній землі. Саме з цією метою при Мінкультури, за дорученням  прем’єр-міністра України  буде створена міжвідомча  комісія. Саме створення такої комісії надасть реальні можливості Міністерству культури впливати на процес вшанування пам’яті великих українців, імена яких мають залишатися в історії держави» - зазначив Нищук.

Читайте також: Україна відправить до США комісію для перевірки автентичності останків Ярослава Мудрого

За його словами, до складу комісії мають увійти представники Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Київської міської держадміністрації.

«Міжвідомча комісія включатиме в себе фахівців Мінкульту спільно з Українським інститутом нацпам’яті, адже він має вичерпну інформацію щодо обліку осіб, які  за тих чи інших причин захороненні закордоном. Створення комісії дозволить формалізувати прийняте політичне рішення, і значно активувати процес створення  пантеону видатних особистостей  та героїв  України», - розповів  міністр, наголосивши, що Україна має  брати під серйозний контроль і опіку зберігання місць поховань своїх відомих земляків.

Він також наголосив на тому, що рано чи пізно мало бути вирішене питання щодо означення місця для пантеону видатних особистостей і героїв України, яких знає весь світ, і ці функції може взяти на себе міжвідомча комісія.

Читайте також: В Інституті національної пам’яті запропонували місце для перепоховання Олександра Олеся

Щодо вирішення питання з перепохованням останків відомого українського письменника, Нищук заявив, що рішення буде прийматися нащадками Олександра Олеся, які перебувають у Канаді. В залежності від рішення родини і буде здійснюватися  процес можливого перепоховання. Кошти на перепоховання  будуть  виділені Урядом України.

Раніше повідомлялось, останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який був похований на Ольшанському кладовищі в столиці Чехії, Празі, примусово ексгумували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.