НОВИНИ

Від Львова до Слов'янська. Українські міста влаштували смолоскипні марші на честь Бандери

Хода зі смолоскипами вже стала традиційною акцією для націоналістів.

У неділю, 1 січня, в різних містах України відбулася традиційна смолоскипна хода до Дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери. 

У Києві націоналісти пройшлися колоною від від парку імені Тараса Шевченка до Майдану Незалежності. В акції взяли участь, за різними даними, від однієї до двох тисяч людей.

У Дніпрі учасники акції зібралися біля будівлі Дніпропетровської ОДА і здійснили ходу до міськради. Як пише dnipro.depo.ua, у смолоскипному марші взяли участь близько двохсот людей.

В Одесі активісти партії "Свобода", рухів "Сокіл", "Правий сектор", "Національного Корпусу" та інших зі смолоскипами в руках пройшли від пам'ятника Шевченку в однойменному Центральному парку культури до пам'ятника Дюку на Приморському бульварі, де відбулося віче. За даними УНІАН, в акції взяли участь близько двохсот людей.

У Львові в марші взяли участь близько ста осіб. Як передає Радіо Свобода, маршрут смолоскипної ходи пролягав від пам’ятника В’ячеславу Чорноволові до пам’ятника Степанові Бандері.

У Запоріжжі учасники маршу пройшли від площі Маяковського проспектом Соборним до майдану Героїв. За підрахунками timenews.in.ua, в акції взяли участь кілька десятків людей.

У Херсоні в смолоскипному марші взяли участь близько ста активістів.

У Слов'янську на Донеччині, який 2014 року був звільнений від проросійських сепаратистів, також влаштували марш на честь Бандери. У Twitter-акаунті міста виклали фото акції.

Схожі акції відбулися і в інших містах України.

Зазначимо, Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів Калуського району на Івано-Франківщині. Загинув 15 жовтня 1959 року в Мюнхені від рук агента КДБ Богдана Сташинського.