НОВИНИ

ЗМІ назвали регіон, який лідирує за кількістю демонтованих радянських пам’ятників

Значна частина пам'ятників знесена за ініціативою активістів, які "не чекали рішення влади".

Харківщина лідирує за кількістю демонтованих пам'ятників радянського часу: понад 200, у тому числі, більше ніж 150 - Лєніну. Про це повідомили в Харківській ОДА.

"На території Харківщини в рамках закону про декомунізацію демонтовано 256 радянських пам'ятників, у тому числі, 155 - Лєніну, і це кращий результат у країні", - відзначили в ХОДА.

Значна частина пам'ятників знесена за ініціативою активістів, які "не чекали рішення влади".

"Харківщина - в числі лідерів і з декомунізації радянських найменувань. Всього перейменовано більше ніж 4 тис. вулиць, площ, станцій метро. Так, площа Руднєва став площею Героїв Небесної Сотні, проспект Лєніна - проспектом Науки, станція метро "Радянська" - "Площею Конституції",  район Дзержинський - Шевченківським, Ленінський - Холодногірським, Орджоникідзевський - Індустріальним", - додали в ХОДА.

Дивіться також: В Україні за рік декомунізували майже тисячу міст і сіл. Інфографіка

Нагадаємо, в Харкові у вересні 2014 року активісти на площі Свободи за допомогою вантажівки і тросів звалили найбільший в Україні пам'ятник Лєніну. За рішенням Харківської міськради, нині здійснюється реконструкція площі Свободи.

Як повідомлялося, станом на кінець жовтня на підконтрольних українському урядові територіях залишилися не демонтованими близько 300 пам’ятників Владіміру Лєніну – більшість із яких розташовані на подвір’ях підприємств та установ. На окупованих територіях їх може залишатися ще близько 200. Проте точна кількість невідома.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.