НОВИНИ

Відсьогодні для аграріїв скасовується спецрежим ПДВ

Відповідно до документу, з 1 січня всі аграрії переходять на загальну систему оподаткування.

З 1 січня 2017 року скасовується спецрежим податку на додану вартість (ПДВ) для аграріїв. Про це свідчить законопроект №5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2017 році", який набуває чинності з 1 січня 2017 року.

Відповідно до документу, з 1 січня всі аграрії переходять на загальну систему оподаткування.

Законом був затверджений порядок розподілу бюджетної дотації для сільгоспвиробників, який вводиться замість спеціального режиму з ПДВ. У 2017-2021 роках щорічний обсяг допомоги повинен бути не менше 1% від випуску продукції в сільському господарстві.

При цьому встановлюється, що з 1 січня 2018 року розподіл бюджетної дотації здійснюється у сумі  не більше ніж 150 мільйонів гривень на одного сільськогосподарського товаровиробника на рік з урахуванням пов’язаних з таким товаровиробником осіб у значенні підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України. Нормативна грошова оцінка сільськогосподарських земель буде проіндексована з коефіцієнтом 1, несельхозземлі - 1,06, для бізнесу на 4 групи єдиного податку (фіксований сільгоспподаток) - 1,14.

Нагадаємо, із 1 січня починають діяти нові норми законів, які торкнуться цінової політики на низку товарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.