НОВИНИ

Порошенко підписав закон про заборону ввезення з РФ книжок антиукраїнського змісту

Закон вступає в силу в день, наступний після публікації.

Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою 8 грудня закон №5114 "Про внесення змін до деяких законів про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту".

Згідно з інформацією про стан проходження документа на сайті українського парламенту, 30 грудня вказаний закон "повернуто з підписом президента". Закон вступає в силу в день, наступний після публікації.

Нагадаємо, урядовий законопроект №5114 передбачає дозвільний принцип для книг походженням із РФ. Під заборону потраплятиме продукція, яка містить антиукраїнський і антидержавний зміст та розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Відповідно до законопроекту, в 10-денний термін громадська експертна рада повинна буде або надати дозвіл або обґрунтовано відмовити. Проект закону також передбачає вирішення проблеми «сірого» завезення книг через кордон із РФ. Після ухвалення, згідно з законом, одній людині буде дозволено ввозити лише 10 примірників, тоді як сьогодні одна особа може завозити до 50 кг книг.

5 жовтня профільний комітет Ради схвалив обмеження на ввезення книг із Росії.