НОВИНИ

Україна підготувала позов проти Росії через порушення договору про дружбу

Відповідний позов готувався протягом року.

Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії через порушення договору про дружбу. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, передає Укрінформ.

За словами Пристайко, в договорі про дружбу написано, що Росія «поважає територіальну цілісність і непорушність існуючих кордонів».

«Зараз ми беремо цю статтю і несемо в міжнародний суд. Ми протягом року готували відповідний позов, тепер ця підготовка закінчилася», - зазначив заступник міністра. 

З його слів, не можна дозволити Росії зіскочити з такого гачка, як стаття про повагу до територіальної цілісності й непорушності існуючих кордонів України.

«Тому поки цей пункт є в договорі, але Росія його не виконує, нам є за що її судити», - сказав Пристайко.

У Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною був закріплений принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. Договір був прийнятий у травні 1997 року, а в кінці 2008 року автоматично продовжений.

Нагадаємо, у червні Україна підготувала проти Росії позов у ЄСПЛ через заборону Меджлісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.