НОВИНИ

Уряд дозволив ЗСУ збивати ворожі літаки після вторгнення в повітряний простір України

Рішення прийняте на виконання Воєнної доктрини.

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку виконання завдань черговими силами з протиповітряної оборони Збройних Сил в мирний час і дозволив військовим відкривати вогонь по повітряних суднах після попереджувального вогню. Про це йдеться в постанові уряду №1012 від 28 грудня, опублікованій на урядовому порталі.

«Для адаптації базових законодавчих документів з питань оборони до сучасних реалій та викликів в умовах "гібридної війни" з Російською Федерацією Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2005 р. № 377. Документом передбачається удосконалити порядок виконання завдань черговими силами з протиповітряної оборони Збройних Сил України. Постанова також уточнює покладені на Збройні Сили України завдання щодо забезпечення недоторканності повітряного простору України. Рішення прийняте на виконання Воєнної доктрини України, затвердженої Указом Президента України від 24 вересня 2015 року», – йдеться в поясненні до документа.

Читайте також: На Донбасі шпигував оперативно-тактичний безпілотник РФ – розвідка

Згідно з самою постановою, тепер дозволяється "припинення протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту в повітряному просторі України, в тому числі в районі проведення антитерористичної операції”;“знищення повітряних суден збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України та застосовують зброю та/або проводять десантування особового складу, бойової техніки, в тому числі знищення безпілотних повітряних суден, які порушили державний кордон України або застосовуються в повітряному просторі України з метою здійснення терористичного акту, ведення розвідки, постановки перешкод, забезпечення зв’язку незаконних збройних формувань”.

“Чергові сили застосовують зброю і бойову техніку після попереджувального вогню з гарматного озброєння чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів) для:

припинення порушень державного кордону України повітряними суднами збройних формувань інших держав, які не виконують команд (сигналів) чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів);

припинення протиправних дій повітряних суден, якщо вони використовуються з метою здійснення терористичного акту в повітряному просторі України, в тому числі в районі проведення антитерористичної операції», – йдеться в документі.

Згідно з текстом, право прийняття рішення про відкриття черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами) попереджувального вогню та вогню по цілі надається Міністру оборони, начальнику Генерального штабу — Головнокомандувачу Збройних Сил, командувачу Повітряних Сил Збройних Сил або особам, що виконують їх обов’язки.

Командирам екіпажів чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів), кораблів (катерів), наземних засобів протиповітряної оборони надається право самостійно відкривати вогонь по повітряних суднах збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України та застосовують зброю.

Читайте також: Штаб АТО оприлюднив інформацію, отриману із знешкодженого російського безпілотника

Нагадаємо, 6 листопада у районі населеного пункту Мелекіне, Першотравневого р-ну, Донецької обл. українські бійці знешкодили ворожий безпілотник"Орлан-10" (бортовий № 10332).


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.