НОВИНИ

ГПУ відкрила кримінальні провадження щодо знесення МАФів біля двох станцій метро – Луценко

Генпрокурор наголосив, що демонтаж МАФів має проводитися в рамках закону та без пошкодження майна підприємців.

Генеральна прокуратура відкрила кримінальні провадження стосовно знесення МАФів біля метро Політехнічний інститут та на Оболоні. Про це під час спільного брифінгу з мером Києва Віталієм Кличком заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"У нас є кримінальні провадження по двох подіях біля Політехнічного і в Оболонському районі. І там, і там заведені кримінальні провадження, і даємо оцінку обом сторонам конфлікту і правоохоронцям з комунальниками, і так званим активістам, які були іншою стороною конфлікту", – сказав Луценко. 

Читайте також: Війна з МАФами: градус наростає

За його словами, події біля станції метро Політехнічний інститут показали недоліки у роботі державних структур, а саме поліції і комунальників. 

"Події біля Політехнічного показали недоліки у цій роботі. Вони були пов'язані з тим, що всі державні структури не співпрацювали під час абсолютно законної вимоги міського голови щодо усунення незареєстрованих, фактично незаконних, тимчасових споруд. У першу чергу у мене зауваження до київської поліції, яка не забезпечила спокійну роботу комунальників по демонтажу. Друге моє зауваження до комунальників, які замість демонтажу пошкодили торгові точки, навіть незаконні пошкоджувати не можна", – підкреслив Луценко.

Читайте також: У Києві біля метро "Оболонь" знесли МАФи

За його словами, результатами сьогоднішньої наради, яку Генпрокурор провів з мером Києва Віталієм Кличком, стало те, що "всі державні структури, міська влада, її комунальні служби, київська поліція, міська поліція мають співпрацювати з тим, щоб дві тисячі незаконних МАФІв в місті Києві були усунені в законом установленому порядку". 

Луценко наголосив, що у Києві вже визначені місця, де мають стояти МАФи. "Місто вже проводить конкурси на встановлення МАФІв у цих місцях. Уже через рік всі, хто пройшов ці конкурси, мають уніфікувати архітектурний вигляд свої точок", – додав він.

Читайте також: Під час демонтажу МАФів біля метро "Харківська" відбулися сутички

Генпрокурор наголосив: демонтаж МАФів має проводитися в рамках закону та без пошкодження майна підприємців.

"Я за ліквідацію незаконних МАФів або тимчасових споруд торгівлі у Києві. Це вигідно всім – і місту, і киянам. Віталій Кличко мій друг, але закон потрібно обов'язково виконувати. Тому має відбуватися демонтаж законними методами", – сказав Луценко.

Він зазначив, що має зауваження до київської поліції щодо демонтажу МАФів. 

"Навіть незаконні споруди пошкоджувати не можна. Незаконні будівлі треба демонтувати. Не знести, не знищити, не зламати, а демонтувати", – наголосив Луценко.

Читайте також: Під час знесення кіосків біля метро "Політехнічний інститут" виникли сутички, є постраждалі

Як повідомлялося, Комунальне підприємство «Київблагоустрій» та підрядні організації упродовж 2016 року демонтували в столиці 784 тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності. У прес-службі столичної підземки повідомили, що за рік від МАФів очистили сім станцій метро, демонтувавши 91 тимчасово огороджуючу конструкцію.

8 грудня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці демонтували понад 7,5 тисяч незаконних МАФів, залишилося ще 10 тисяч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.