НОВИНИ

Кремль намагається нав'язати свій сценарій дискусії щодо обміну полоненими – Геращенко

Бойовики занижують кількість заручників, не надають інформації про тих, кого утримують, вимагають віддати їм тих, хто здійснив важкі злочини, вимагають амністії.

Росія намагається нав'язати Україні свій сценарій дискусії щодо звільнення полонених, шантажуючи Київ українськими громадянами, яких утримують в окупованих районах Донецької і Луганської областей. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

«Кремль і повністю залежні від нього бойовики, призначені Кремлем ватажками - "руководітєлями", намагаються нав'язати свій цинічний сценарій дискусії по заручниках, маніпулюють цифрами, блокуючи процес звільнення, шантажуючи Україну нашими громадянами, що їх тримають в ОРДЛО. ЗМІ навіщось ретранслюють цю маячню, втягуючись в брудні кремлівські сценарії. Істина і правда полягає в тому, що на території ОРДЛО, яка сьогодні контролюється незаконними озброєними формуваннями, незаконно утримують громадян України», - наголосила Геращенко.

Читайте також: В ОБСЄ назвали головну причину, яка гальмує обмін полоненими у форматі "всіх на всіх"

Вона нагадала, що в Україні за злочини, які чітко визначені Кримінальним кодексом, затримуються ті, хто причетні до тероризму та інших злочинів перед державою.

«По кожній такій справі відкривається і ведеться слідство. Суд приймає рішення про міри вини і покарання. Задля звільнення заручників українська сторона шукає компроміси, там де це можливо, застосовується процедура помилування, аби тільки витягти з тюрем і підвалів наших хлопців», - зазначила Геращенко.

За її словами, бойовики занижують кількість заручників, не надають інформації про тих, кого утримують, вимагають віддати їм тих, хто здійснив важкі злочини, вимагають амністії. Крім того, щоб збільшити кількість заручників, «вони хапають цивільних , як то ультрас, підлітків, жінок , що приїхали провідати когось на окуповані території, і потім шантажують ними українську сторону, вимагаючи , натомість, передати тих, хто здійснив важкі злочини перед державою».

«Бойовики самі нічого не вирішують. Сценарії пишуть в Кремлі, скажуть віддати - віддадуть, скажуть блокувати, буде ось те, що відбувається останній рік, коли нам вдалося звільнити лише 17 людей зі списку. Кому Москва скаже, тому і передадуть. Коли Москва скаже, тоді і розблокують», - наголосила Геращенко.

Раніше повідомлялося, що Україна передає 15 осіб зі списку на звільнення, наданого представниками окремих районів Донецької та Луганської областей в якості доброї волі, щоб розблокувати процес обміну. Натомість 58 заручників, яких утримують бойовики на тимчасово окупованій території, повернуться додому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.